Τρέξε και Βγες πρώτος στην Κατασκευή Ιστοσελίδων και στο Digital Marketing με την iArk Digital Agency!

Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Γράψου στο Newsletter για να μη χάνεις κανένα άρθρο από το Running Magazine

Τις εντυπώσεις στον αγώνα 10 χλμ στον Μαραθώνιο της Αθήνας έκλεψε η 13χρονη δρομέας, Γλυκερία Σκάρκου.

Η 13χρονη τερμάτισε στην 5η θέση με χρόνο 37.41. Ήταν ο πρώτος αγώνας της νεαρής αθλήτριας στα 10 χλμ και στον τερματισμό καταχειροκροτήθηκε από τους θεατές για την επιτυχία της.

Αν και ήταν ιδιαίτερα δύσκολο για μία δρομέα τόσο μικρής ηλικίας να τρέξει τα 10km, η Γλυκερία τα καταφέρε μία χαρα!

Ωστόσο, η Γλυκερία Σκάρκου, αθλήτρια του Παλαιού Φαλήρου, είχε κατακτήσει το χάλκινο μετάλλιο στα 5 χιλιόμετρα στον 7ο Ημιμαραθώνιο της Αθήνας.