Αποτελέσματα 14ος Olympus Marathon 2017

Δες επίσης : Αποτελέσματα SNF Run 2017

Ο Aritz Egea είναι ο μεγάλος νικητής του Olympus Marathon 2017. Τερμάτισε με χρόνο 4.24.26 καταρρίπτοντας το ρεκόρ 4.33.37 του Jessed Hernandez από το 2008.

Η Ragna Debats έκανε ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες με 5.18.20 καταρρίπτοντας αυτό της Stevie Kremer.  Πρώτη Ελληνίδα βγήκε η Γλυκερία Τζιατζιά.

Συνεχίζονται οι τερματισμοί

Rank Rank/Sex BIB Name Sex – Birth (Age cat.) – Nation Club Koromilia Prionia Finish

1 1 1254 EGEA Aritz 1:00:45 4:24:22 4:24:26
Άνδρας – Spanish 1:00:43 4:24:20 4:24:25
Euskal Selekzioa
2 2 2 HERNANDEZ-GISPERT Jessed 1:01:39 – 4:43:12
Άνδρας – Spanish 1:01:39 4:43:12
INVERSETEAM-TRAIL
3 3 1260 NIKOLOV Kiril 1:04:09 4:44:30 4:44:32
Άνδρας – Bulgarian 1:04:07 4:44:28 4:44:30
COMPRESSPORT
4 4 1 THEODORAKAKOS Dimitris 1:01:39 4:46:09 4:46:13
Άνδρας – Greek 1:01:39 4:46:09 4:46:12
Salomon Hellas
5 5 1255 MARTINEZ DE ESTIBARIZ Julen 1:04:21 – 4:48:23
Άνδρας – Spanish 1:04:18 4:48:21
Euskal Selekzioa
6 6 1253 AIT CHAOU Hassan 1:04:37 4:50:59 4:51:02
Άνδρας – Spanish 1:04:35 4:50:57 4:51:00
Euskal Selekzioa
7 7 987 SIMON AYMERICH Andreu 1:04:18 4:53:03 4:53:06
Άνδρας – Spanish 1:04:16 4:53:02 4:53:04
INVERSETEAM-TRAIL
8 8 6 SELETIS Dimitris 1:07:04 5:00:33 5:01:06
Άνδρας – Greek 1:07:02 5:00:31 5:01:04
Kasimis Training
9 9 984 CARΣS SANTACREU Marc 1:10:00 – 5:05:13
Άνδρας – Spanish 1:09:58 5:05:10
INVERSETEAM-TRAIL
10 10 985 MORA TRIBALDO Jonatan 1:07:04 – 5:05:22
Άνδρας – Spanish 1:07:00 5:05:18
INVERSETEAM-TRAIL
11 11 3 KALABOUKAS Charalabos 1:07:05 – 5:09:03
Άνδρας – Greek 1:07:03 5:09:01
Odlo – La Sportiva
12 1 1297 DEBATS Ragna 1:11:25 – 5:18:20
Γυναίκα – Dutch 1:11:22 5:18:17
Chemo – Tuga Wear
13 12 11 NOULAS Evangelos 1:08:37 5:19:19 5:19:21
Άνδρας – Greek 1:08:35 5:19:17 5:19:19
KASIMIS TRAINING
14 13 986 CERA IZQUIERDO Carlos 1:07:06 5:21:28 5:21:31
Άνδρας – Spanish 1:07:03 5:21:26 5:21:28
INVERSETEAM-TRAIL
15 14 5 BOGKOTS Giatsek 1:06:59 5:24:01 5:24:04
Άνδρας – Greek 1:06:58 5:23:59 5:24:03
Kasimis Training
16 15 16 GIANNOPOYLOS Konstantinos 1:11:05 5:24:13 5:24:16
Άνδρας – Greek 1:11:03 5:24:11 5:24:14
DYNAFIT GREECE
17 16 1022 STEFANIS Stauros 1:13:00 5:24:48 5:24:50
Άνδρας – Greek 1:12:57 5:24:45 5:24:47
Brooks Hellas
18 17 88 RODOPOULOS Nikolaos 1:14:53 5:27:44 5:27:47
Άνδρας – Greek 1:14:49 5:27:41 5:27:43
TECNICA HELLAS
19 18 26 NESTORAS Antonios 1:11:28 5:30:10 5:30:13
Άνδρας – Greek 1:11:25 5:30:08 5:30:10
Kasimis Training
20 19 1273 BALIOTIS Stavros 1:12:32 5:31:50 5:31:52
Άνδρας – Greek 1:12:26 5:31:44 5:31:46
Dynafit Greece
21 2 1236 SOLA Laura 1:15:16 5:32:02 5:32:05
Γυναίκα – Spanish 1:15:12 5:31:57 5:32:00
Like Sport Lurbel
22 20 1305 PALLIS Nikolaos 1:12:33 5:34:07 5:34:10
Άνδρας – Greek 1:12:29 5:34:03 5:34:05
TECNICA HELLAS
23 21 988 ESCOLΐ VILADRICH Iu 1:11:13 5:34:32 5:34:35
Άνδρας – Spanish 1:11:10 5:34:28 5:34:31
INVERSETEAM-TRAIL
24 3 1271 ALLEN Hillary 1:16:17 5:37:11 5:37:13
Γυναίκα – American 1:16:14 5:37:08 5:37:10
The North Face
25 22 18 AZELIS Vasilios 1:18:36 5:39:42 5:39:44
Άνδρας – Greek 1:18:28 5:39:34 5:39:36
Ursa Team
26 23 1261 ROSTOVTSEV Artem 1:11:12 – 5:44:42
Άνδρας – Russian 1:11:05 5:44:35
27 24 17 KALOFYRIS Nikolaos 1:14:58 – 5:45:36
Άνδρας – Greek 1:14:56 5:45:34
The North Face
28 4 13 TZIATZIA Glikeria 1:12:38 5:46:00 5:46:04
Γυναίκα – Greek 1:12:37 5:45:59 5:46:02
Salomon Hellas
29 25 12 ELEUTHERIOU Dimitrios 1:18:29 5:48:35 5:48:38
Άνδρας – Greek 1:18:24 5:48:30 5:48:33
Dynafit Greece
30 26 58 SAGRIOTIS Ilias 1:16:06 – 5:49:58
Άνδρας – Greek 1:15:58 5:49:50
northoutdooorrunningteam
31 27 1166 SOUGIOLTZOGLOU Michail 1:19:07 5:52:17 5:52:19
Άνδρας – Greek 1:18:58 5:52:09 5:52:10
32 28 64 PARTSANIS Thomas 1:17:20 5:53:01 5:53:05
Άνδρας – Greek 1:17:17 5:52:58 5:53:02
Kasimis Training
33 29 1304 ARKOUMANIS Theofanis 1:18:57 5:54:11 5:54:14
Άνδρας – Greek 1:18:53 5:54:07 5:54:10
TECNICA HELLAS
34 30 29 KOURKOURIKIS Ioannis 1:15:32 5:54:19 5:54:23
Άνδρας – Greek 1:15:29 5:54:17 5:54:21
Salomon Hellas
35 31 25 SIAMITRAS Konstantinos 1:14:47 5:55:59 5:56:02
Άνδρας – Greek 1:14:44 5:55:56 5:56:00
INOV8/OLYMPUS MARATHON RT
36 32 22 FRENKLAKH Υakov 1:16:21 5:57:00 5:57:03
Άνδρας – Russian 1:16:20 5:56:59 5:57:01
Salomon Russian Team
37 33 1228 BARANOW Łukasz 1:14:57 5:57:13 5:57:15
Άνδρας – Polish 1:14:46 5:57:01 5:57:04
Albatrosy
38 34 719 DIALEKTOS Georgios 1:07:03 5:58:23 5:58:28
Άνδρας – Greek 1:07:02 5:58:22 5:58:26
Salomon Hellas
39 35 865 TSIPIS Aris 1:09:15 5:58:23 5:58:28
Άνδρας – Greek 1:09:12 5:58:21 5:58:25
Inov8
40 36 54 DUDZIK Robert 1:23:52 – 5:59:21
Άνδρας – Polish 1:23:48 5:59:17
LIMANOVA HOTEL
41 37 35 ZINDROS Konstantinos 1:22:57 6:04:46 6:04:48
Άνδρας – Greek 1:22:49 6:04:37 6:04:40
Σ.Κ.Α. ΜΕΤΕΩΡΩΝ
42 5 1071 PEDRONI Cecilia 1:18:43 6:06:00 6:06:02
Γυναίκα – Italian 1:18:35 6:05:52 6:05:54
TRAILRUNNERS FINALE LIGUR
43 38 124 SYMEONIDIS Symeon 1:19:02 6:06:07 6:06:10
Άνδρας – Greek 1:18:53 6:05:58 6:06:01
ΑΠΣΔ ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
44 39 34 KOUKOULIS Efangelos 1:21:21 6:06:43 6:06:45
Άνδρας – Greek 1:21:17 6:06:38 6:06:41
OlympusMarathon RT
45 40 24 KOSTOPOULOS Nikos 1:15:27 6:07:01 6:07:04
Άνδρας – Greek 1:15:25 6:06:59 6:07:02
Salomon Hellas
46 41 30 SIOMOS Athanasios 1:18:33 6:08:04 6:08:06
Άνδρας – Greek 1:18:30 6:08:01 6:08:03
KASIMIS TRAINING
47 42 42 BARANOW Tomasz 1:19:04 6:08:41 6:08:44
Άνδρας – Polish 1:18:54 6:08:32 6:08:35
Albatrosy
48 43 1403 SALAGEAN STEFAN 1:21:29 6:10:50 6:10:53
Άνδρας – Greek 1:21:24 6:10:46 6:10:48
49 44 46 DAOULAS Dimitrios 1:19:04 6:11:46 6:11:48
Άνδρας – Greek 1:18:59 6:11:41 6:11:43
Kasimis Training
50 45 71 BOYZOYKAS Odiseas 1:18:36 – 6:12:08
Άνδρας – Greek 1:18:30 6:12:01
Marathon Club-Dynafit Gre
51 46 854 DIEZ SEDANO Manuel 1:15:05 6:12:18 6:12:20
Άνδρας – Spanish 1:14:57 6:12:10 6:12:13
PROZIS
52 47 62 AVDJOGLOU Petros I. 1:18:47 – 6:12:28
Άνδρας – Greek 1:18:44 6:12:25
OlympusMarathon RT
53 48 28 ZISIS Theodoros 1:18:28 6:12:43 6:12:46
Άνδρας – Greek 1:18:24 6:12:39 6:12:42
54 49 87 EFSTRATIOU Ioannis 1:19:12 6:13:05 6:13:08
Άνδρας – Greek 1:19:06 6:12:59 6:13:02
SUMMIT RUNNERS ERMIONIDA
55 50 1183 GKATSIOS Georgios 1:19:03 6:13:32 6:13:35
Άνδρας – Greek 1:19:00 6:13:29 6:13:32
Kasimis Training
56 51 1402 POP CRISTIAN 1:19:10 6:14:10 6:14:13
Άνδρας – Romanian 1:19:05 6:14:06 6:14:08
57 52 884 CHATZISTAVROU Stamatis 1:19:07 6:14:45 6:14:48
Άνδρας – Greek
SUMMIT RUNNERS ERMIONIDA
58 53 1003 SIAMPANIS Spiros 1:22:18 6:15:04 6:15:06
Άνδρας – Greek 1:21:48 6:14:34 6:14:37
59 54 92 KARAMERIS Dimitrios 1:25:20 6:16:37 6:16:41
Άνδρας – Greek 1:25:08 6:16:25 6:16:28
60 55 1141 GKATSAS Konstantinos 1:19:10 6:17:16 6:17:19
Άνδρας – Greek 1:19:04 6:17:11 6:17:13
siatistamountainrunners
61 56 21 ASENOV Slavi 1:23:04 6:19:21 6:19:24
Άνδρας – Bulgarian 1:22:56 6:19:13 6:19:16
RaidLight
62 57 877 MARTIN Kunz 1:20:07 6:21:09 6:21:12
Άνδρας – German 1:19:54 6:20:56 6:20:59
Eiscafι Winter Hauenstein
63 58 40 ARKOUDIS Prokopios 1:18:59 6:21:09 6:21:12
Άνδρας – Greek 1:18:56 6:21:06 6:21:09
corfumountaintrail
64 59 76 BALTATZIS Christos 1:22:35 – 6:21:43
Άνδρας – Greek 1:22:31 6:21:39
Natural High
65 60 963 AGNOUSIOTIS Christos 1:23:05 – 6:21:45
Άνδρας – Greek 1:22:56 6:21:36
Basecamp
66 61 67 MIKELOPOYLOS Giorgos 1:19:34 6:22:39 6:22:42
Άνδρας – Greek 1:19:24 6:22:29 6:22:32
67 62 418 VOULGARIS Georgios 1:25:40 – 6:24:03
Άνδρας – Greek 1:25:37 6:24:00
North outdoor training
68 63 101 FORTIS Gerasimos 1:25:53 6:24:19 6:24:22
Άνδρας – Greek 1:25:45 6:24:12 6:24:15
VO2max Exercise Center
69 64 69 VEROGKOS Konstantinos 1:25:50 – 6:25:07
Άνδρας – Greek
ANEKSARTHTOS
70 65 52 LIOPIRIS Athanasios 1:16:33 6:26:55 6:26:57
Άνδρας – Greek 1:16:28 6:26:50 6:26:52
Marathon club -Dynafit GR
71 66 59 FOURTOUNAS Dimitrios 1:27:52 6:28:39 6:28:42
Άνδρας – Greek 1:27:43 6:28:30 6:28:33
IRON TEAM
72 67 1099 PASCHALIS Alexandros 1:19:23 6:29:41 6:29:44
Άνδρας – Greek 1:19:15 6:29:32 6:29:36
Olympus TRT
73 68 983 AMOR GAY Manuel 1:17:22 6:30:17 6:30:20
Άνδρας – Spanish
INVERSETEAM-TRAIL
74 69 77 MANIOTIS Georgios 1:22:58 6:31:19 6:31:22
Άνδρας – Greek 1:22:49 6:31:10 6:31:13
Α.Κ.Ο.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
75 70 728 MUGICA POIGNON Mikel 1:26:30 – 6:32:15
Άνδρας – Spanish 1:26:26 6:32:11
Bealak- Agirre kirolak
76 6 700 CALVILLO-ARTEAGA Elena 1:26:31 6:32:13 6:32:15
Γυναίκα – Spanish 1:26:28 6:32:10 6:32:12
Bealak- Agirre kirolak
77 71 107 ZAKYNTHINAKIS Nikolaos 1:22:30 6:32:14 6:32:16
Άνδρας – Greek 1:22:22 6:32:06 6:32:09
Ursa Team
78 72 106 KOROLOGOS Dimitris 1:25:27 – 6:32:52
Άνδρας – Greek 1:25:15 6:32:40
ΣΥΛΛ.ΜΑΡΑΘ. ΣΕΡΡΩΝ
79 73 1103 DELFAS Nikolaos 1:27:20 6:32:55 6:32:58
Άνδρας – Greek 1:27:10 6:32:44 6:32:47
Ursa team
80 74 1213 CHARLAFTIS Panagiotis 1:19:19 6:33:14 6:33:16
Άνδρας – Greek 1:19:14 6:33:08 6:33:11
VO2max Exercise Center
81 7 44 CEKOSKA Katarzina-Anna 1:21:20 6:35:30 6:35:32
Γυναίκα – Greek 1:21:18 6:35:28 6:35:30
Kasimis Training
82 75 1095 AMANATIDIS Angelos 1:17:36 6:36:10 6:36:13
Άνδρας – Greek 1:17:24 6:35:58 6:36:01
KOURKOURIKIS TRAINING GROUP
83 76 703 PAGES-BATALLER Marc 1:22:03 6:36:17 6:36:19
Άνδρας – Spanish 1:21:47 6:36:01 6:36:04
Geieg
84 77 926 KAVARATZIS Eleutherios 1:20:59 6:36:28 6:36:30
Άνδρας – Greek 1:20:49 6:36:17 6:36:20
85 8 165 MALAI Maria 1:25:26 6:36:56 6:36:59
Γυναίκα – Greek 1:25:19 6:36:50 6:36:52
Odlo – La Sportiva
86 78 55 GIAGKOU Petros 1:24:55 6:36:56 6:36:59
Άνδρας – Greek 1:24:51 6:36:51 6:36:54
KASIMIS TRAINING
87 79 788 SEREMETIS Stefanos 1:25:09 6:37:57 6:38:00
Άνδρας – Greek 1:24:57 6:37:46 6:37:48
all terrain runner
88 9 1274 VASILATOU Andrianna 1:25:39 6:40:37 6:40:40
Γυναίκα – Greek 1:25:32 6:40:30 6:40:33
ALL TERRAIN RUNNERS
89 80 812 GIANNAKAKIS Christos 1:19:37 – 6:43:03
Άνδρας – Greek
ΛΥΚΟΙ Κεχαγιόγλου
90 81 83 VENETIKIDIS Dimitrios 1:24:06 – 6:43:25
Άνδρας – Greek 1:24:04 6:43:23
OlympusMarathon RT
91 82 133 KARAGIANNIS Anastasios 1:29:37 – 6:45:26
Άνδρας – Greek 1:29:31 6:45:20
Α.Κ.Ο.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
92 83 53 KOYTZIAKOYTZIDIS Konstantinos 1:21:46 6:46:00 6:46:03
Άνδρας – Greek 1:21:36 6:45:50 6:45:53
93 84 180 GKIRTAKIS Anastasios 1:25:28 6:46:29 6:46:32
Άνδρας – Greek 1:25:22 6:46:23 6:46:26
Summit runners ermionida
94 85 98 STAMELOS Konstantinos 1:26:27 6:47:02 6:47:04
Άνδρας – Greek 1:26:22 6:46:56 6:46:59
Baliotis Nature Trail
95 10 993 GALETTI Gina 1:26:17 6:49:19 6:49:21
Γυναίκα – American 1:26:13 6:49:15 6:49:17
Odlo – La Sportiva
96 86 94 KOUMANTAS Konstantinos 1:27:14 6:49:44 6:49:46
Άνδρας – Greek 1:27:01 6:49:32 6:49:34
OlympusMarathon RT
97 87 81 MANOS Konstantinos 1:26:13 6:50:56 6:50:59
Άνδρας – Greek
G. KARAISKAKIS
98 88 127 STEFANIDIS Apostolos 1:25:52 6:51:01 6:51:04
Άνδρας – Greek 1:25:47 6:50:55 6:50:59
99 11 172 HRISTOVA Desislava 1:35:07 6:51:19 6:51:22
Γυναίκα – Bulgarian 1:35:02 6:51:14 6:51:17
100 89 725 STAVRIANIDIS Christos 1:24:58 6:51:20 6:51:22
Άνδρας – Greek 1:24:53 6:51:15 6:51:17
Dramarunners

101 90 90 ANASTASOPOULOS Michail 1:26:53 6:51:21 6:51:24
Άνδρας – Greek 1:26:44 6:51:11 6:51:14
GORUN ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΟΥΛΙΟΥ
102 91 1251 DANIEL Lixandru – – 6:53:03
Άνδρας – Romanian
Maratonul Dacilor
103 12 1149 KOLOKA Foteini 1:26:46 6:54:35 6:54:37
Γυναίκα – Greek 1:26:41 6:54:29 6:54:32
Dynafit Greece
104 92 828 SIDIROPOULOS Nikolaos 1:23:00 6:54:35 6:54:37
Άνδρας – Greek 1:22:50 6:54:25 6:54:28
ALL TERRAIN RUNNERS
105 93 113 KALPIAS Konstantinos 1:27:05 6:54:35 6:54:37
Άνδρας – Greek 1:26:55 6:54:25 6:54:27
GREG AMVRAZIS TEAM
106 94 331 KARALIS Ilias 1:30:02 6:56:55 6:56:58
Άνδρας – Greek 1:29:54 6:56:47 6:56:50
Α. Σ. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ
107 95 1250 IVAKIN Aleksandr 1:22:33 – 6:57:43
Άνδρας – Russian 1:22:25 6:57:35