Γράψου στο Newsletter για να λαμβάνεις πρώτος τους νέους αγώνες, άρθρα και tips για προπονήσεις και νέα για το τρέξιμο

Συλλέγουμε το Email σου ώστε να σου αποστέλνουμε ενημερωτικά newsletter. Παρακάτω μπορείς να δεις τους όρους χρήσης και την πολιτική συλλογής δεδομένων του Running Magazine
Please wait...

Αποτελέσματα 14ος Olympus Marathon 2017

Δες επίσης : Αποτελέσματα SNF Run 2017

Ο Aritz Egea είναι ο μεγάλος νικητής του Olympus Marathon 2017. Τερμάτισε με χρόνο 4.24.26 καταρρίπτοντας το ρεκόρ 4.33.37 του Jessed Hernandez από το 2008.

Η Ragna Debats έκανε ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες με 5.18.20 καταρρίπτοντας αυτό της Stevie Kremer.  Πρώτη Ελληνίδα βγήκε η Γλυκερία Τζιατζιά.

Συνεχίζονται οι τερματισμοί

Rank Rank/Sex BIB Name Sex – Birth (Age cat.) – Nation Club Koromilia Prionia Finish

1 1 1254 EGEA Aritz 1:00:45 4:24:22 4:24:26
Άνδρας – Spanish 1:00:43 4:24:20 4:24:25
Euskal Selekzioa
2 2 2 HERNANDEZ-GISPERT Jessed 1:01:39 – 4:43:12
Άνδρας – Spanish 1:01:39 4:43:12
INVERSETEAM-TRAIL
3 3 1260 NIKOLOV Kiril 1:04:09 4:44:30 4:44:32
Άνδρας – Bulgarian 1:04:07 4:44:28 4:44:30
COMPRESSPORT
4 4 1 THEODORAKAKOS Dimitris 1:01:39 4:46:09 4:46:13
Άνδρας – Greek 1:01:39 4:46:09 4:46:12
Salomon Hellas
5 5 1255 MARTINEZ DE ESTIBARIZ Julen 1:04:21 – 4:48:23
Άνδρας – Spanish 1:04:18 4:48:21
Euskal Selekzioa
6 6 1253 AIT CHAOU Hassan 1:04:37 4:50:59 4:51:02
Άνδρας – Spanish 1:04:35 4:50:57 4:51:00
Euskal Selekzioa
7 7 987 SIMON AYMERICH Andreu 1:04:18 4:53:03 4:53:06
Άνδρας – Spanish 1:04:16 4:53:02 4:53:04
INVERSETEAM-TRAIL
8 8 6 SELETIS Dimitris 1:07:04 5:00:33 5:01:06
Άνδρας – Greek 1:07:02 5:00:31 5:01:04
Kasimis Training
9 9 984 CARΣS SANTACREU Marc 1:10:00 – 5:05:13
Άνδρας – Spanish 1:09:58 5:05:10
INVERSETEAM-TRAIL
10 10 985 MORA TRIBALDO Jonatan 1:07:04 – 5:05:22
Άνδρας – Spanish 1:07:00 5:05:18
INVERSETEAM-TRAIL
11 11 3 KALABOUKAS Charalabos 1:07:05 – 5:09:03
Άνδρας – Greek 1:07:03 5:09:01
Odlo – La Sportiva
12 1 1297 DEBATS Ragna 1:11:25 – 5:18:20
Γυναίκα – Dutch 1:11:22 5:18:17
Chemo – Tuga Wear
13 12 11 NOULAS Evangelos 1:08:37 5:19:19 5:19:21
Άνδρας – Greek 1:08:35 5:19:17 5:19:19
KASIMIS TRAINING
14 13 986 CERA IZQUIERDO Carlos 1:07:06 5:21:28 5:21:31
Άνδρας – Spanish 1:07:03 5:21:26 5:21:28
INVERSETEAM-TRAIL
15 14 5 BOGKOTS Giatsek 1:06:59 5:24:01 5:24:04
Άνδρας – Greek 1:06:58 5:23:59 5:24:03
Kasimis Training
16 15 16 GIANNOPOYLOS Konstantinos 1:11:05 5:24:13 5:24:16
Άνδρας – Greek 1:11:03 5:24:11 5:24:14
DYNAFIT GREECE
17 16 1022 STEFANIS Stauros 1:13:00 5:24:48 5:24:50
Άνδρας – Greek 1:12:57 5:24:45 5:24:47
Brooks Hellas
18 17 88 RODOPOULOS Nikolaos 1:14:53 5:27:44 5:27:47
Άνδρας – Greek 1:14:49 5:27:41 5:27:43
TECNICA HELLAS
19 18 26 NESTORAS Antonios 1:11:28 5:30:10 5:30:13
Άνδρας – Greek 1:11:25 5:30:08 5:30:10
Kasimis Training
20 19 1273 BALIOTIS Stavros 1:12:32 5:31:50 5:31:52
Άνδρας – Greek 1:12:26 5:31:44 5:31:46
Dynafit Greece
21 2 1236 SOLA Laura 1:15:16 5:32:02 5:32:05
Γυναίκα – Spanish 1:15:12 5:31:57 5:32:00
Like Sport Lurbel
22 20 1305 PALLIS Nikolaos 1:12:33 5:34:07 5:34:10
Άνδρας – Greek 1:12:29 5:34:03 5:34:05
TECNICA HELLAS
23 21 988 ESCOLΐ VILADRICH Iu 1:11:13 5:34:32 5:34:35
Άνδρας – Spanish 1:11:10 5:34:28 5:34:31
INVERSETEAM-TRAIL
24 3 1271 ALLEN Hillary 1:16:17 5:37:11 5:37:13
Γυναίκα – American 1:16:14 5:37:08 5:37:10
The North Face
25 22 18 AZELIS Vasilios 1:18:36 5:39:42 5:39:44
Άνδρας – Greek 1:18:28 5:39:34 5:39:36
Ursa Team
26 23 1261 ROSTOVTSEV Artem 1:11:12 – 5:44:42
Άνδρας – Russian 1:11:05 5:44:35
27 24 17 KALOFYRIS Nikolaos 1:14:58 – 5:45:36
Άνδρας – Greek 1:14:56 5:45:34
The North Face
28 4 13 TZIATZIA Glikeria 1:12:38 5:46:00 5:46:04
Γυναίκα – Greek 1:12:37 5:45:59 5:46:02
Salomon Hellas
29 25 12 ELEUTHERIOU Dimitrios 1:18:29 5:48:35 5:48:38
Άνδρας – Greek 1:18:24 5:48:30 5:48:33
Dynafit Greece
30 26 58 SAGRIOTIS Ilias 1:16:06 – 5:49:58
Άνδρας – Greek 1:15:58 5:49:50
northoutdooorrunningteam
31 27 1166 SOUGIOLTZOGLOU Michail 1:19:07 5:52:17 5:52:19
Άνδρας – Greek 1:18:58 5:52:09 5:52:10
32 28 64 PARTSANIS Thomas 1:17:20 5:53:01 5:53:05
Άνδρας – Greek 1:17:17 5:52:58 5:53:02
Kasimis Training
33 29 1304 ARKOUMANIS Theofanis 1:18:57 5:54:11 5:54:14
Άνδρας – Greek 1:18:53 5:54:07 5:54:10
TECNICA HELLAS
34 30 29 KOURKOURIKIS Ioannis 1:15:32 5:54:19 5:54:23
Άνδρας – Greek 1:15:29 5:54:17 5:54:21
Salomon Hellas
35 31 25 SIAMITRAS Konstantinos 1:14:47 5:55:59 5:56:02
Άνδρας – Greek 1:14:44 5:55:56 5:56:00
INOV8/OLYMPUS MARATHON RT
36 32 22 FRENKLAKH Υakov 1:16:21 5:57:00 5:57:03
Άνδρας – Russian 1:16:20 5:56:59 5:57:01
Salomon Russian Team
37 33 1228 BARANOW Łukasz 1:14:57 5:57:13 5:57:15
Άνδρας – Polish 1:14:46 5:57:01 5:57:04
Albatrosy
38 34 719 DIALEKTOS Georgios 1:07:03 5:58:23 5:58:28
Άνδρας – Greek 1:07:02 5:58:22 5:58:26
Salomon Hellas
39 35 865 TSIPIS Aris 1:09:15 5:58:23 5:58:28
Άνδρας – Greek 1:09:12 5:58:21 5:58:25
Inov8
40 36 54 DUDZIK Robert 1:23:52 – 5:59:21
Άνδρας – Polish 1:23:48 5:59:17
LIMANOVA HOTEL
41 37 35 ZINDROS Konstantinos 1:22:57 6:04:46 6:04:48
Άνδρας – Greek 1:22:49 6:04:37 6:04:40
Σ.Κ.Α. ΜΕΤΕΩΡΩΝ
42 5 1071 PEDRONI Cecilia 1:18:43 6:06:00 6:06:02
Γυναίκα – Italian 1:18:35 6:05:52 6:05:54
TRAILRUNNERS FINALE LIGUR
43 38 124 SYMEONIDIS Symeon 1:19:02 6:06:07 6:06:10
Άνδρας – Greek 1:18:53 6:05:58 6:06:01
ΑΠΣΔ ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
44 39 34 KOUKOULIS Efangelos 1:21:21 6:06:43 6:06:45
Άνδρας – Greek 1:21:17 6:06:38 6:06:41
OlympusMarathon RT
45 40 24 KOSTOPOULOS Nikos 1:15:27 6:07:01 6:07:04
Άνδρας – Greek 1:15:25 6:06:59 6:07:02
Salomon Hellas
46 41 30 SIOMOS Athanasios 1:18:33 6:08:04 6:08:06
Άνδρας – Greek 1:18:30 6:08:01 6:08:03
KASIMIS TRAINING
47 42 42 BARANOW Tomasz 1:19:04 6:08:41 6:08:44
Άνδρας – Polish 1:18:54 6:08:32 6:08:35
Albatrosy
48 43 1403 SALAGEAN STEFAN 1:21:29 6:10:50 6:10:53
Άνδρας – Greek 1:21:24 6:10:46 6:10:48
49 44 46 DAOULAS Dimitrios 1:19:04 6:11:46 6:11:48
Άνδρας – Greek 1:18:59 6:11:41 6:11:43
Kasimis Training
50 45 71 BOYZOYKAS Odiseas 1:18:36 – 6:12:08
Άνδρας – Greek 1:18:30 6:12:01
Marathon Club-Dynafit Gre
51 46 854 DIEZ SEDANO Manuel 1:15:05 6:12:18 6:12:20
Άνδρας – Spanish 1:14:57 6:12:10 6:12:13
PROZIS
52 47 62 AVDJOGLOU Petros I. 1:18:47 – 6:12:28
Άνδρας – Greek 1:18:44 6:12:25
OlympusMarathon RT
53 48 28 ZISIS Theodoros 1:18:28 6:12:43 6:12:46
Άνδρας – Greek 1:18:24 6:12:39 6:12:42
54 49 87 EFSTRATIOU Ioannis 1:19:12 6:13:05 6:13:08
Άνδρας – Greek 1:19:06 6:12:59 6:13:02
SUMMIT RUNNERS ERMIONIDA
55 50 1183 GKATSIOS Georgios 1:19:03 6:13:32 6:13:35
Άνδρας – Greek 1:19:00 6:13:29 6:13:32
Kasimis Training
56 51 1402 POP CRISTIAN 1:19:10 6:14:10 6:14:13
Άνδρας – Romanian 1:19:05 6:14:06 6:14:08
57 52 884 CHATZISTAVROU Stamatis 1:19:07 6:14:45 6:14:48
Άνδρας – Greek
SUMMIT RUNNERS ERMIONIDA
58 53 1003 SIAMPANIS Spiros 1:22:18 6:15:04 6:15:06
Άνδρας – Greek 1:21:48 6:14:34 6:14:37
59 54 92 KARAMERIS Dimitrios 1:25:20 6:16:37 6:16:41
Άνδρας – Greek 1:25:08 6:16:25 6:16:28
60 55 1141 GKATSAS Konstantinos 1:19:10 6:17:16 6:17:19
Άνδρας – Greek 1:19:04 6:17:11 6:17:13
siatistamountainrunners
61 56 21 ASENOV Slavi 1:23:04 6:19:21 6:19:24
Άνδρας – Bulgarian 1:22:56 6:19:13 6:19:16
RaidLight
62 57 877 MARTIN Kunz 1:20:07 6:21:09 6:21:12
Άνδρας – German 1:19:54 6:20:56 6:20:59
Eiscafι Winter Hauenstein
63 58 40 ARKOUDIS Prokopios 1:18:59 6:21:09 6:21:12
Άνδρας – Greek 1:18:56 6:21:06 6:21:09
corfumountaintrail
64 59 76 BALTATZIS Christos 1:22:35 – 6:21:43
Άνδρας – Greek 1:22:31 6:21:39
Natural High
65 60 963 AGNOUSIOTIS Christos 1:23:05 – 6:21:45
Άνδρας – Greek 1:22:56 6:21:36
Basecamp
66 61 67 MIKELOPOYLOS Giorgos 1:19:34 6:22:39 6:22:42
Άνδρας – Greek 1:19:24 6:22:29 6:22:32
67 62 418 VOULGARIS Georgios 1:25:40 – 6:24:03
Άνδρας – Greek 1:25:37 6:24:00
North outdoor training
68 63 101 FORTIS Gerasimos 1:25:53 6:24:19 6:24:22
Άνδρας – Greek 1:25:45 6:24:12 6:24:15
VO2max Exercise Center
69 64 69 VEROGKOS Konstantinos 1:25:50 – 6:25:07
Άνδρας – Greek
ANEKSARTHTOS
70 65 52 LIOPIRIS Athanasios 1:16:33 6:26:55 6:26:57
Άνδρας – Greek 1:16:28 6:26:50 6:26:52
Marathon club -Dynafit GR
71 66 59 FOURTOUNAS Dimitrios 1:27:52 6:28:39 6:28:42
Άνδρας – Greek 1:27:43 6:28:30 6:28:33
IRON TEAM
72 67 1099 PASCHALIS Alexandros 1:19:23 6:29:41 6:29:44
Άνδρας – Greek 1:19:15 6:29:32 6:29:36
Olympus TRT
73 68 983 AMOR GAY Manuel 1:17:22 6:30:17 6:30:20
Άνδρας – Spanish
INVERSETEAM-TRAIL
74 69 77 MANIOTIS Georgios 1:22:58 6:31:19 6:31:22
Άνδρας – Greek 1:22:49 6:31:10 6:31:13
Α.Κ.Ο.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
75 70 728 MUGICA POIGNON Mikel 1:26:30 – 6:32:15
Άνδρας – Spanish 1:26:26 6:32:11
Bealak- Agirre kirolak
76 6 700 CALVILLO-ARTEAGA Elena 1:26:31 6:32:13 6:32:15
Γυναίκα – Spanish 1:26:28 6:32:10 6:32:12
Bealak- Agirre kirolak
77 71 107 ZAKYNTHINAKIS Nikolaos 1:22:30 6:32:14 6:32:16
Άνδρας – Greek 1:22:22 6:32:06 6:32:09
Ursa Team
78 72 106 KOROLOGOS Dimitris 1:25:27 – 6:32:52
Άνδρας – Greek 1:25:15 6:32:40
ΣΥΛΛ.ΜΑΡΑΘ. ΣΕΡΡΩΝ
79 73 1103 DELFAS Nikolaos 1:27:20 6:32:55 6:32:58
Άνδρας – Greek 1:27:10 6:32:44 6:32:47
Ursa team
80 74 1213 CHARLAFTIS Panagiotis 1:19:19 6:33:14 6:33:16
Άνδρας – Greek 1:19:14 6:33:08 6:33:11
VO2max Exercise Center
81 7 44 CEKOSKA Katarzina-Anna 1:21:20 6:35:30 6:35:32
Γυναίκα – Greek 1:21:18 6:35:28 6:35:30
Kasimis Training
82 75 1095 AMANATIDIS Angelos 1:17:36 6:36:10 6:36:13
Άνδρας – Greek 1:17:24 6:35:58 6:36:01
KOURKOURIKIS TRAINING GROUP
83 76 703 PAGES-BATALLER Marc 1:22:03 6:36:17 6:36:19
Άνδρας – Spanish 1:21:47 6:36:01 6:36:04
Geieg
84 77 926 KAVARATZIS Eleutherios 1:20:59 6:36:28 6:36:30
Άνδρας – Greek 1:20:49 6:36:17 6:36:20
85 8 165 MALAI Maria 1:25:26 6:36:56 6:36:59
Γυναίκα – Greek 1:25:19 6:36:50 6:36:52
Odlo – La Sportiva
86 78 55 GIAGKOU Petros 1:24:55 6:36:56 6:36:59
Άνδρας – Greek 1:24:51 6:36:51 6:36:54
KASIMIS TRAINING
87 79 788 SEREMETIS Stefanos 1:25:09 6:37:57 6:38:00
Άνδρας – Greek 1:24:57 6:37:46 6:37:48
all terrain runner
88 9 1274 VASILATOU Andrianna 1:25:39 6:40:37 6:40:40
Γυναίκα – Greek 1:25:32 6:40:30 6:40:33
ALL TERRAIN RUNNERS
89 80 812 GIANNAKAKIS Christos 1:19:37 – 6:43:03
Άνδρας – Greek
ΛΥΚΟΙ Κεχαγιόγλου
90 81 83 VENETIKIDIS Dimitrios 1:24:06 – 6:43:25
Άνδρας – Greek 1:24:04 6:43:23
OlympusMarathon RT
91 82 133 KARAGIANNIS Anastasios 1:29:37 – 6:45:26
Άνδρας – Greek 1:29:31 6:45:20
Α.Κ.Ο.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
92 83 53 KOYTZIAKOYTZIDIS Konstantinos 1:21:46 6:46:00 6:46:03
Άνδρας – Greek 1:21:36 6:45:50 6:45:53
93 84 180 GKIRTAKIS Anastasios 1:25:28 6:46:29 6:46:32
Άνδρας – Greek 1:25:22 6:46:23 6:46:26
Summit runners ermionida
94 85 98 STAMELOS Konstantinos 1:26:27 6:47:02 6:47:04
Άνδρας – Greek 1:26:22 6:46:56 6:46:59
Baliotis Nature Trail
95 10 993 GALETTI Gina 1:26:17 6:49:19 6:49:21
Γυναίκα – American 1:26:13 6:49:15 6:49:17
Odlo – La Sportiva
96 86 94 KOUMANTAS Konstantinos 1:27:14 6:49:44 6:49:46
Άνδρας – Greek 1:27:01 6:49:32 6:49:34
OlympusMarathon RT
97 87 81 MANOS Konstantinos 1:26:13 6:50:56 6:50:59
Άνδρας – Greek
G. KARAISKAKIS
98 88 127 STEFANIDIS Apostolos 1:25:52 6:51:01 6:51:04
Άνδρας – Greek 1:25:47 6:50:55 6:50:59
99 11 172 HRISTOVA Desislava 1:35:07 6:51:19 6:51:22
Γυναίκα – Bulgarian 1:35:02 6:51:14 6:51:17
100 89 725 STAVRIANIDIS Christos 1:24:58 6:51:20 6:51:22
Άνδρας – Greek 1:24:53 6:51:15 6:51:17
Dramarunners

101 90 90 ANASTASOPOULOS Michail 1:26:53 6:51:21 6:51:24
Άνδρας – Greek 1:26:44 6:51:11 6:51:14
GORUN ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΟΥΛΙΟΥ
102 91 1251 DANIEL Lixandru – – 6:53:03
Άνδρας – Romanian
Maratonul Dacilor
103 12 1149 KOLOKA Foteini 1:26:46 6:54:35 6:54:37
Γυναίκα – Greek 1:26:41 6:54:29 6:54:32
Dynafit Greece
104 92 828 SIDIROPOULOS Nikolaos 1:23:00 6:54:35 6:54:37
Άνδρας – Greek 1:22:50 6:54:25 6:54:28
ALL TERRAIN RUNNERS
105 93 113 KALPIAS Konstantinos 1:27:05 6:54:35 6:54:37
Άνδρας – Greek 1:26:55 6:54:25 6:54:27
GREG AMVRAZIS TEAM
106 94 331 KARALIS Ilias 1:30:02 6:56:55 6:56:58
Άνδρας – Greek 1:29:54 6:56:47 6:56:50
Α. Σ. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ
107 95 1250 IVAKIN Aleksandr 1:22:33 – 6:57:43
Άνδρας – Russian 1:22:25 6:57:35